Засідання Комітету з питань банківських і фінансових послуг

demo

Порядок денний:

6 лютого відбулася зустріч Комітету з питань банківських і фінансових послуг, що була присвячена обговоренню наступних питань:

1. Невідповідність міжнародної та національної методик формування банками резервів за активними операціями. Виключення прогалин законодавства, що дозволяють деяким банкам проводити маніпуляції зі звітністю.

Комітетом було вирішено подати пропозиції у контексті доповнень до проектів законодавчих актів НБУ, розроблених разом із Американською торгівельною палатою, з метою переходу до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

Пропозиції щодо розкриття інформації та доступу кредиторів до статистичних даних будуть викладені в окремому листі з баченням бізнесу щодо ролі та діяльність бюро кредитних історій, їх кількості, функцій, а також ролі єдиного кредитного реєстру НБУ, який створюється згідно вимоги МВФ. Даний документ буде винесено на спільне обговорення із Міжнародною фінансовою корпорацією.

2. Визнання грошових коштів та їх еквівалентів за номінальною вартістю

3. Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні».

4. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг на 2012–2017 роки”.