Зарахування авансових внесків з податку на прибуток: Зустріч із Заступником Міністра фінансів та Головою Офісу великих платників податків

demo

Порядок денний:

3 серпня відбулося засідання Комітету з питань банківських і фінансових послуг, яке було присвячене обговоренню наступних питань:  

 1. Огляд проекту поправок до Закону про особливості сільськогосподарського страхування,  основних  розбіжностей законопроектів МФК і страховиків був здійснений Іриною Головко, спеціалістом з питань  сільськогосподарського страхування, фінансів і ринків МФК.  

  Презентація  основних аспектів  страхування у сільському господарствібула проведена Олександром Завадою, членом Президії Української федерації убезпечення. 

  Найважливіші аспекти і ускладнення державного гарантованого страхування були відзначені спеціально запрошеними гостями: Володимиром Лапою, Заступником Міністра аграрної політики та продовольства України та Інною Гребенюк, Директором Департаменту правової та законопроектної роботи, Міністерства аграрної політики та продовольства України.

  Подальші дії: В результаті обговорення учасники погодилися щодо потреби для створення нового страхового пулу, який буде функціонувати на першому рівні саморегулівної організації, але без солідної відповідальності і з необов'язковим членством. Відповідно представленої концепції пул повинен об'єднати надійні страхові компанії, які будуть надавати страхові продукти у сфері сільського господарства, стандартизацію та субсидіюванням яких буде займатись Міністерство аграрної політики та продовольства України.

  Керівництво Комітету погодилось підтримати законопроект з поправками, запропонованими страховиками і аспектами виділеними у ході зустрічі.

 2. Огляд Законопроекту #0958 "Про Фонд гарантування страхових виплат за договорами страхування життя" був здійснений Галиною Третьяковою, Генеральним Директором Української федерації убезпечення.   

  Подальші дії: Необхідність існування Фонду гарантування страхових виплат є дискусійною з огляду на те, що він не існує в 60% розвинених країн. Але ідея, загалом, підтримується українськими страховиками. Консенсусом членів Комітету було рішення розглянути проект закону #0958 ближче до його реалістичного прийняття після очищення страхового ринку, відновлення інституційної спроможності регулятора і його об'єднання з НБУ, більше того після прийняття законопроекту "Про страхування" та реалізації другого рівня обов'язкового пенсійного страхування в Україні.

 3. Обговорення критеріїв, згідно яких банки можуть бути додані до переліку банків, отримання фінансових гарантій яких надає право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, відповідно до Проекту Постанови Кабінету Міністрів України. Доповідач: Микола Хоменко, менеджер податкового відділу, Cargill.

  Подальші дії: Керівництво Комітету вирішило звернутися до Міністра фінансів України щодо якнайшвидшого створення критеріїв, за якими банк може бути додано до переліку банків, отримання фінансових гарантій яких надає право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ. Серед альтернативних пропозицій, які будуть запропоновані Міністерству фінансів України Палата буде пропонувати визначення незалежних критеріїв або визнання у якості відповідності критеріям банки, що входять до списку банків у Fitch Rating, список банків що входять у Фонд гарантування вкладів чи мають можливість отримати рефінансування.

 4. Перегляд позиції щодо лібералізації валютного контролю та регулювання та опитувальника щодо контролю руху капіталів. Доповідач:Марія Репко, заступник виконавчого Директора Центру економічної стратегії. 

  Подальші дії: Комітет підтримує ідею Центру економічної стратегії для створення дорожньої карти лібералізації та список обмежень НБУ щодо валютного контролю, які можуть бути скасовані без шкоди для економіки.

  Для збору додаткових даних з цього питання лібералізації валютного контролю ми хотіли б закликати всіх зацікавлених членів Палати заповнити опитувальник щодо Контролю Капіталу (українська та англійська версія).

  Комітет вирішив переглянути лист Палати з викладенням позиції і Порівняльну таблицю, які були направлені в НБУ торік. Деякі з обмежень були скасовані в результаті лобіювання Палати, але решта пропозицій можуть бути включені в дорожню карту Центру економічної стратегії і представлені на остаточне схвалення і підтримку Палати на майбутніх засідань Комітету.

 5. Перегляд позиційного листа Палати щодо встановлення обмежень на розрахунки у готівковій формі у відповідь до Проекту Закону «Про внесення змін до постанови НБУ #210 від 6 червня 2013».Доповідач: Тарас Кириченко, Голова Правління, Правекс-Банк, Співголова Комітету.

  Подальші дії: Комітет підтримує проект постанови НБУ щодо зниження граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб зі 150 до 50 тис. грн. Це забезпечить звуження сфери використання готівки й сприятиме зменшенню тінізації економіки України, стабільності надходжень готівки до банківської системи, її обігу та розвитку безготівкового сегменту. Палата звернеться до НБУ з пропозицією затвердити постанову НБУ з градацією зменшення готівки в обігу до 20 тис. грн. до 2017 року.

 6. Обговорення законопроекту, порівняльної таблиці та позиційного листа щодо захисту прав інвесторів / кредиторів. Доповідачі: Сергій Михайлюк, юрист,  Baker & McKenzie та  Андрій Гребонкін, старший юрист, Clifford Chance. 

  Подальші дії: Було вирішено збирати  подальший зворотній зв'язок щодо законопроекту Палати і звернутися у НАБУ щоб уточнити як пропоновані поправки Палати можуть бути включені, об'єднані в законопроекті НАБУ #2286а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами ", зареєстрований у ВР 7 липня 2015 року.