Засідання Комітету з питань банківських і фінансових послуг за участі представника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

demo

Порядок денний:

16 листопада відбулося засідання Комітету з питань банківських і фінансових послуг, під час якого було розглянуто наступні питання:  

1.  Проект позиційного листа Палати та Центру економічної стратегії щодо скасування санкцій за порушення вимоги 90-денного зарахування експортних / валютних надходжень. 

Спеціальні гості: 

  • Денис Гутенко, Директор регулювання зовнішньоекономічної діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. 
  • Олена Омельченко, Голова Робочої Групи Палати з питань зовнішньої торгівлі, юридична фірма Ilyashev & Partners. 

На початку зустрічі Денис Гутенко підкреслив наміри Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) щодо зміни підходу використання санкції за порушення 90-денного правила для отримання експортних / валютних надходжень. Були обговорені два можливі рішення: 

1) Вирішити не тільки проблему з санкціями за прострочення, а проблему в цілому, і скасувати санкції взагалі:

  • за прострочення 90 днів (подання ДФС);
  • за порушення митного законодавства (подання ДФС);
  • за інші порушення (подання СБУ).

2) Вирішити тільки проблему застосування санкцій за незначні порушення позначивши критерії:

  • зробити поріг за сумою неповерненої валютної виручки;
  • диверсифікувати порушення за країною контрагента (офшор чи не офшор, країни ЄС/США чи не ЄС/США) та за кредитним рейтингом компанії контрагента;
  • застосовувати більш гнучке трактування щодо незастосування санкцій або зняття. 

Подальші дії: Для того, щоб забезпечити МЕРТ оптимальним рішенням, ми хотіли б закликати членів Палати поділитися своїм досвідом та кращими міжнародними практиками та ідеями для механізму, щоб запобігти порушенню 90-денного правила повернення валютної виручки в умовах скасування / часткового скасування санкцій МЕРТ.

2.  Позиційний лист Палати щодо механізму гарантії банку для автоматичного повернення ПДВ. Доповідач: Владислава Бережний, директор Департаменту корпоративного бізнесу та структурного фінансування, Credit Agricole.

Подальші дії: Позиційний лист буде доповнено антимонопольним поясненням і надіслано на розгляд відповідальних органів влади.

3.  Законопроект #2784 «Про облігації, забезпечені окремими активами". Огляд міжнародного законодавства і, як сек'юритизація може бути використана для вирішення питання проблемних активів у банківській системі. Доповідач: Станіслав Дубко, генеральний директор «Українське кредитно-рейтингове агентство» (UCRA)

Будь ласка, натисніть тут для перегляду презентацій (англійською та українською мовами) і аналітичної записки (українською мовою). 

Подальші дії: Ми закликаємо всіх зацікавлених членів Палати подати свої відгуки з приводу підтримки / непідтримки цього Проекту Закону №2784.

4. Огляд ситуації та протиріччя PayPal та НБУ у розумінні PayPal. Доповідач: Ігор Олехов, партнер, Baker & McKenzie, Співголова Комітету Палати з питань банківських і фінансових послуг.

Подальші дії: Для продовження комунікації з НБУ щодо функціонування онлайн платіжних систем в Україні Комітет вирішив завершити проект Позиційного листа і включити до нього пропозиції до нової Порівняльної таблиці НБУ до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (щодо створення умов для функціонування в Україні міжнародних систем інтернет-розрахунків)».

Крім того, з метою забезпечення НБУ оптимальним рішенням, ми хотіли б закликати представників компаній-членів Палати поділитися своїм досвідом та кращими міжнародними практиками і ідеями щодо правових, валютних та податкових підходів до функціонування PayPal та інших міжнародних платіжних систем.