Палата вітає результати першого Дня дерегуляції у Верховній Раді

Зважаючи на надзвичайну важливість прогресивного процесу дерегуляції для ведення бізнесу в Україні, ми раді поінформувати, що 12 листопада Верховна Рада України підтримала низку законодавчих ініціатив, підтриманих Палатою, зокрема: 

- Було прийнято законопроект №2102 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України», підтриманий Палатою. Законопроект спрямований на запровадження обов’язкової публікації рішень Антимонопольного комітету України у форматі, що забезпечує можливість проаналізувати його рішення. Палата вважає, що такий крок сприятиме кращому розумінню позиції АМКУ та більшій відкритості для заявників. 

- За основу було прийнято законопроект №2431 «Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції», активно підтримуваний Палатою. Законопроект спрямований на запровадження прозорих та обов’язкових для виконання правил для обрахування штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у відповідності до європейських стандартів. 

Законопроект №2168а «Про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями)». Палата має низку пропозицій, спрямованих на подальше вдосконалення цього законопроекту і сподівається на їх врахування при підготовці проекту до другого читання. У той же час, навіть у поточній редакції, зазначений законопроект значно поліпшує режим контролю над економічними концентраціями. 

- У першому читанні було прийнято законопроект №3153 «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», спрямовний на продовження мораторію на проведення перевірок контролюючими органами. Прийняття цього законопроекту сприятиме створенню умов для проведення реформи системи державного нагляду без перевірок бізнесу в умовах правил, що постійно змінюються. 

Проект Закону №2498а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності» було прийнято в першому читанні. Палата підтримує цю ініціативу та надавала пропозиції щодо збільшення дерегуляційного ефекту, оскільки законопроект направлений на лібералізацію регулювання зовнішньоекономічної діяльності та усуває надмірно обмежувальний вплив на торгівлю, а також суттєво скорочує кількість дозвільних процедур у сфері сільського господарства. 

Палата продовжить свою роботу над поліпшенням бізнес клімату шляхом виконання своїх пріоритетних завдань у майбутньому.