Антимонопольний комітет затвердив Рекомендаційні роз’яснення щодо обчислення штрафів за порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції

15 вересня Антимонопольний комітет України (АМКУ) затвердив Рекомендаційні роз’яснення щодо застосування окремих положень Законів України «Про захист економічної конкуренції» та «Про захист від недобросовісної конкуренції». Палата вітає цей значний прогрес у досягненні прозорості діяльності АМКУ, що відповідає вимогам ЄС та був підтриманий Палатою. 

У той же час, оскільки пропозиції Палати були враховані частково, окремі елементи документу вимагають подальшого доопрацювання. Ми сподіваємось, що зазначений документ буде переглянутий та інші пропозиції Палати будуть враховані для забезпечення ще більшої прозорості обчислення штрафів. 

Палата також підтримує проект Закону №2431 «Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції», що також спрямований на підвищення прозорості в роботі АМКУ і продовжуватиме свою діяльність у майбутньому. 

Ми хотіли б висловити подяку експертам адвокатського об’єднання Arzinger за їх активну участь у роботі над цим питанням.