Круглий стіл: "Інвестування у залізничну галузь"

demo

  • Дата
    26.11.2015

Зустріч було присвячено обговоренню очікувань можливого обсягу інвестицій, відповідних умов і критеріїв, а також процентних ставок і умов для інвестицій. 

Серед виступаючих були Андрій Пивоварський, Міністр інфраструктури України; Володимир Шульмейстер, перший заступник Міністра інфраструктури; Шевкі Аджунер, Регіональний директор по Україні, ЄБРР; Євген Кравцов, директор з реформування та стратегічного розвитку "Укрзалізниці"; Стефан Хофсаєс, радник по здійсненню реформи залізничного транспорту Міністерства інфраструктури України. 

Відкриваючи зустріч, Андрій Гундер, президент Палати, наголосив, що під час обговорення інвестиційної стратегії для залізниці в Україні, необхідно враховувати такі особливості, як велике державне значення  залізниць (економічної, політичної, оборонної, і т.д.); концентрація значних обсягів капітальних вкладень і будівельно-монтажних робіт у рамках реалізації інвестиційних проектів; можливість зростання перевезень і необхідності розширення експлуатаційних можливостей залізниць. Одна з найважливіших проблем, зазначених паном Гундером, пошук додаткових джерел фінансування розвитку матеріальних і технічних ресурсів. 

Шевкі Аджунер, підкреслив важливість створення належних умов для приватного сектора щодо інвестувати в інфраструктуру, так як необхідні кошти не можуть бути залучені від державних установ. 

Андрій Пивоварський поінформував учасників про плани Міністерства щодо затвердження фінансового плану Укрзалізниці в найближчий тиждень, а також поінформував учасників про збільшення залізничних тарифів починаючи з 1 січня 2016 року на 15%, а потім з 1 липня на 15%. 

Завершуючи зустріч, учасники обговорили можливі шляхи вдосконалення механізму для інвестицій, а також пропозиції щодо подальшої співпраці з фінансовими інституціями і урядом.

Для участі у діяльності  Робочої групи з питань логістики та транспорту просимо звертатись до Наталії Готвянської, менеджера з питань стратегічного розвитку (координатора комітетів і робочих груп).

Додати до календаря