Круглий стіл на тему: «Питання нелегального ввезення лікарських засобів невідомого походження та сумнівної якості до України»

demo

  • Дата
    16.10.2015

16 жовтня з ініціативи компаній-членів Американської торгівельної палати в Україні та Асоціації виробників інноваційних ліків «АПРАД» відбувся Круглий стіл присвячений обговоренню питання нелегального ввезення лікарських засобів невідомого походження та сумнівної якості на територію України. 

Учасниками дискусії стали представники компаній-членів Палати та асоціації «АПРаД», а також уповноважені особи від Міністерства охорони здоров’я України, Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань лікарських засобів, Держаної прикордонної служби України, міжнародні експерти в особі Дональда Таунсенда, Регіонального аташе з питань захисту прав інтелектуальної власності (Посольство США) та Пабло Роденаса Сантос, Постійного радника проекту технічної допомоги ЄС Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». 

У результаті проведеного обговорення було окреслено попередній план дій для протидії нелегальному ввезенню лікарських засобів невідомого походження і сумнівної якості на територію України та запобіганню негативних наслідків, до яких призводить це явище, а саме: 

  1. необхідність офіційної комунікації від відповідних державних органів, орієнтованої на пацієнтів та медичну спільноту, утримуватись від придбання лікарських засобів сумнівного походження та невизначеної якості через значні ризики для їхнього ж здоров‘я;
  2. необхідність проведення навчальних тренінгів для митників та спеціалістів, які проводять митне оформлення щодо специфіки роботи з лікарськими засобами (за підтримки Представництва ЄС та Посольства США в Україні);
  3. обов’язковість співпраці та залучення до процесу вирішення цієї проблеми представників МВС та СБУ;
  4. вивчити досвід співпраці ВООЗ та 39 найбільших фармацевтичних компаній-виробників з Інтерполом щодо встановлення бар’єрів для боротьби з міжнародною торгівлею контрафактами і фальсифікованими товарами та з’ясувати можливість застосування подібного досвіду в Україні;
  5. вносити торгові марки до Митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності;
  6. провести семінар-зустріч на рівні представників компаній-виробників та правоохоронних органів для визначення механізмів співпраці та взаємодії з метою комплексної протидії цьому явищу.

За детальною інформацією просимо звертатися до Юлії Стельмах, менеджера з питань стратегічного розвитку.

Додати до календаря