Круглий стіл на тему «Концепція реформування міжнародного комерційного арбітражу в Україні»

demo

  • Дата
    16.10.2015


Реєстрація:

Ви повинні увійти в систему, перш ніж зареєструватися на захід. Натисніть, щоб увійти
16 жовтня Палата провела круглий стіл на тему «Концепція реформування міжнародного комерційного арбітражу в Україні», організований спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Представники інших зацікавлених органів, таких як Міністерство юстиції України та Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України також взяли участь у заході. 

У своїй вітальній промові, Андрій Гундер, Президент Американської торгівельної палати в Україні, підкреслив, що, в той час як судова система України потребує довгого та комплексного реформування, існування ефективного механізму вирішення спорів є одним із ключових факторів для залучення інвестицій. У цьому контексті альтернативні методи, такі як міжнародний комерційний арбітраж, набувають особливого значення. 

Юлія Ковалів, перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України, наголосила, що найбільші міжнародні компанії активно використовують механізм міжнародного арбітражу, але за кордоном, зважаючи на окремі недоліки наявної системи. Таким чином, вдосконалення чинного регулювання за двома напрямками – інституційним та процедурним – сприятиме підвищенню привабливості України не лише для інвестицій, але і для проведення арбітражу. 

Тетяна Сліпачук, партнер, Саєнко Харенко презентувала основні елементи запланованої реформи, зокрема, стосовно зміни процедури судового контролю та судового сприяння міжнародному комерційному арбітражу. Вона також зачепила питання участі міжнародних арбітрів у процесах на території України та розвитку процедури арбітражу ad hoc. 

Подальша дискусія стосувалась окремих питань, пов’язаних із застосуванням міжнародного арбітражу. Крім того, було оголошено, що найближчим часом буде опубліковано для громадського обговорення текст законопроекту, що вносить зміни до процедури виконання рішень міжнародного арбітражу. 

Для того, щоб брати участь у подальшій роботі Комітету з питань правової політики, просимо звертатись до Олени Степанової, менеджера з питань стратегічного розвитку (координатора комітетів).

Додати до календаря