Зустріч з пані Наталією Яресько, Міністром фінансів України

demo

 • Дата
  10.09.2015


Реєстрація:

Ви повинні увійти в систему, перш ніж зареєструватися на захід. Натисніть, щоб увійти
10 вересня відбулася зустріч з Наталією Яресько, Міністром фінансів України, що була сфокусована на обговоренні податкової реформи, представленої Міністерством фінансів України 3-го вересня під час  засідання Національної ради реформ України, а також інших важливих для бізнес-спільноти аспектів, що входять до компетенції Міністерства фінансів України. 

У своєму вступному слові Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні зазначив, що відповідно до недавнього опитування компаній-членів Палати, питання  податкової реформи є надзвичайно важливим та пріоритетним як для держави,  так і для бізнес-спільноти. 

Оскільки Палата об'єднує найбільших платників податків, Міністр фінансів розпочала зустріч словами подяки компаніям-членам Палати за  підтримку реформ в Україні у складних умовах. 

Наталія Яресько озвучила пріоритетні напрями та плани Міністерства фінансів України за останні місяці: 

 

 • бюджет і бюджетна політика;
 • міжнародне співробітництво, а першу чергу переговори з Міжнародним валютним фондом;
 • управління державним боргом;
 • державні банки. 

 

Говорячи про податкову реформу, Міністр фінансів України зазначила, що 6-місячний процес її приготування був одним з найбільш інтенсивних, що коли-небудь були в країні, оскільки активну участь приймали як іноземні та вітчизняні інвестори, так і громадянське суспільство. Пані Наталія Яресько  наголосила, що запропонована концепція є українською пропозицією та підкреслила: "Нашою метою є реальне вирішення актуальних питань в найкоротші строки". 

Оскільки,  основне навантаження ставками податку припадає на фонд заробітної плати, Міністерство пропонує: 

 

 • Зниження єдиного соціального внеску до 20%;
 • Усунення 3,6% податку на працівника;
 • Об'єднати у податкову декларацію єдиний соціальний внесок та податок на прибуток;
 • Протягом 3-х років об'єднати єдиний соціальний внесок і податок на прибуток. 

 

Бізнес-спільнота озвучила питання передбачуваності, таким чином  Міністерством пропонується ввести мораторій на податкові зміни протягом 3 років. 

Стосовно запиту щодо прозорості бізнесу, було запропоновано встановити єдину ставку податку 20% для податку на прибуток, єдиного соціального внеску та ПДВ. 

Метою податкової реформи є створення справедливих та рівних умов для всіх платників податків. 

Оскільки, процес розвитку податкової реформи вимагає значної  роботи від бізнес-спільноти, Уряду України і Верховної Ради, Палата буде продовжувати свою участь у цьому процесі, щоб переконатися, що відповідні зміни у податковій сфері будуть включати в себе пропозиції Членів Палати і ввести справедливі, чіткі та прозорі правила. 

Учасники зустрічі також мали можливість підняти питання, пов'язані з процесом переговорів з кредиторами, а також ініціативи з оподаткування в деяких галузях промисловості. 

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Тетяни ПрокопчукВіце-президента Палати з питань стратегічного розвитку.

Додати до календаря