Зустріч з Олександром Завгороднім, генеральним директором Укрзалізниці

demoРобоча група Палати з питань логістики та транспорту провела своє засідання за участі:

  • Миколи Снітка, заступника Міністра інфраструктури України;
  • Володимира Кулачка, керівника Департаменту економічного аналізу в сфері залізничного транспорту Міністерства інфраструктури України;
  • Олександра Завгороднього, в. о. Генерального директора ПАТ «Укрзалізниця»;
  • Юрія Меркулова, начальника Головного комерційного управління ПАТ «Укрзалізниця»; і
  • Олександра Бужора, директора Департаменту економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця».

Дискусію модерував Сергій Вовк, директор Центру транспортних стратегій, Голова  Робочої групи Палати з питань логістики та транспорту, який привітав учасників від імені Палати і запропонував почати обговорення з огляду Укрзалізницею поточного проекту фінансового плану на 2016.

Олександр Завгородній ознайомив учасників з деякими показниками проекту фінансового плану, а також із наразі неврегульованими законодавчими питаннями, пов'язаними з земельним податком, акцизом на паливо, створенням Національної комісії з регулювання у сфері транспорту. Пан Завгородній зазначив пріоритети Укрзалізниці з точки зору її капітальних вкладень, а саме модернізацію інфраструктури, модернізацію рухомого складу і ремонт вагонів.

Учасники зустрічі підкреслили ті проблеми, з якими вони стикаються, а саме відсутність відремонтованих критих вагонів і зерновозів. Ще питання, що були озвучені на засіданні були пов'язані з можливістю перегляду капітальних вкладень Укрзалізниці в плані інвестування в ті секції, які, точно ​​мають вантажопотік. Електрифікація окремих ділянок, що не зазначені в проекті фінансового плану, була названа серед потенційних ризиків для бізнес-середовища.

Микола Снітко, подякував учасникам за конструктивний діалог і закликав членів Палати підтримати проекту наказу Міністерства інфраструктури «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №209-р від 09.04.2012". Пан Снітко також запропонував, запровадити щоквартальні зустрічі для звітування щодо виконання фінансового плану, як тільки його буде затверджено.

Підсумовуючи зустріч, учасники висловили подяку Міністерству інфраструктури і Укрзалізниці з приводу публікації і публічного обговорення проекту фінансового плану. Учасники також домовилися провести ще одну зустріч з представниками Укрзалізниці щодо проекту фінансового плану і його капітальних вкладень, як тільки представники Укрзалізниці опрацюють та включать пропозиції членів Палати озвучені на зустрічі. Члени Палати підтримали ідею проведення щоквартальних зустрічей і домовилися написати листа на підтримку проекту Наказу Міністерства інфраструктури «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №209-р від 09.04.2012".