Зустріч із Миколою Бояркіним, тимчасово виконуючим обов’язки Голови Державної служби геології та надр України

demoЗустріч розпочалася з презентації останніх законодавчих і регуляторних ініціатив  у сфері надрокористування. Зокрема, були озвучені проблемні питання, результати і основні досягнення Державної служби геології та надр.
Одним з найбільш важливих питань було обговорення нещодавніх зміни до порядку видачі спеціальних дозволів. Микола Бояркін та його колеги презентували інформацію про найбільш важливі зміни, ключові аспекти та наслідки таких змін. Також учасники зустрічі змогли задати питання щодо нової процедури, які стосувалися практичних питань реалізації нових правил. Крім того, в результаті обговорення було запропоновано спільно з Державною службою опрацювати визначення "цілісного майнового комплексу" з метою усунення непорозумінь його інтерпретації.

Говорячи про більш комплексні зміни до законодавства про надра, пан Бояркін повідомив, що Кодекс про надра необхідно прийняти до кінця 2016 року. Члени Американської торгівельної палати в Україні підтримують необхідність якнайскорішого прийняття цього фундаментального та очікуваного галуззю документу. Крім того, експерти компаній-членів Палати готові взяти участь у підготовці тексту. В результаті обговорення було прийнято рішення провести додаткову нараду і обговорити створення робочої групи для відновлення роботи над проектом Кодексу.

Ми закликаємо всі компанії-члени Палати подати пропозиції стосовно того, яку версію Кодексу необхідно взяти за основу та повідомити про зацікавленість бути учасником робочої групи до понеділка, 23 травня, 12:00. Дату проведення організаційної зустрічі щодо Кодексу про надра буде оголошено додатково.

Ірина Супрун, радник, говорячи про проблему земельного законодавства, зазначила, що відірваність земельного законодавства від гірничого ускладнює будь-які інвестиції в сфері надрокористування. Пані Ірина запропонувала обговорити на платформі Палати, за участі Держкомагенства та з інших органів, які відповідають за розпорядження землями, проблеми співвідношення землі та надр при вивчені надр та видобутку корисних копалин.