Круглий стіл «Основні аспекти та актуальні питання антимонопольних вимог до роздрібного ринку нафтопродуктів»

demo16 травня Американська торгівельна палата в Україні провела круглий стіл «Основні аспекти та актуальні питання антимонопольних вимог до роздрібного ринку нафтопродуктів».

У заході взяли участь представники Антимонопольного комітету України, який представляв Валерій Полюхович, а також народний депутат Наталія Кацер-Бучковська, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Діденко і представники бізнесу – компанії-члени та партнери Палати, представники аналітичних центрів, а також професор із Університету Утрехт, експерт з конкурентного права, Анна Гербранді та старший банкір ЄБРР Поль Шапіро.

Завдання, яке поставила перед собою Палата, – це налагодити зв'язок між бізнесом, експертами та органами влади, включаючи АМКУ, задля вирішення складних проблем на ринку рітейлу нафтопродуктів. Тому, Президентом Палати Андрієм Гундером на зустрічі було запропоновано створити робочу групу для обговорення існуючих проблемних аспектів законодавства у даній сфері, оскільки реформування підходів до роботи з ринком зі сторони держорганів є нагальним питанням для розвитку бізнесу в Україні.

Основними питаннями, які піднімались на круглому столі були:

-  Питання Методики визначення монопольного становища суб'єктів господарювання на ринку;

-  Питання паралельного ціноутворення та відповідність законодавства в цій сфері сучасній ситуації на ринку;

-  Обговорення європейського досвіду та принципів конкурентного права.

Окрім цього під час зустрічі компанії-члени Палати озвучили основні проблеми, які наразі існують на ринку та впливають на кінцеву ціну, а саме: «сірий» імпорт, неефективність роздрібного  акцизу, нелегальне виробництво палива та ін.