Засідання Комітету з питань митної політики за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної фіскальної служби України

demo31 серпня 2016 року було проведено засідання Комітету Палати з питань митної політики за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) та Державної фіскальної служби України (ДФС).

Захід був присвячений обговоренню Регіональної Конвенції про пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед Конвенція).
На початку зустрічі - Олексій Рожков, заступник директора Департаменту міжнародного-торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції – начальник управління співробітництва з ЄС МЕРТ, здійснив презентацію щодо процесу приєднання України до Конвенції та пояснив часові рамки цього процесу.

Володимир Сторожчук, заступник директора Департаменту – начальник управління митно-тарифного регулювання Департаменту адміністрування митних платежів ДФС, описав особливості правил походження в рамках цієї Конвенції та презентував повідомлення Європейської Комісії щодо дати застосування Конвенції або протоколів про правила походження, які забезпечують діагональну кумуляцію між договірними сторонами Конвенції.

Тарас Петрина, Генеральний директор ТОВ «Завод Флекстронікс», зробив презентацію щодо власного закордонного досвіду застосування Конвенції своєю компанією та пояснив можливі переваги від її застосування для українського бізнесу.

Ігор Даньков, співголова Комітету Палати з питань митної політики, EY модерував панельну дискусію та сесію «запитання-відповідь», зокрема щодо підписання Угод про вільну торгівлю між Україною та країнами-учасниками Конвенції, особливостей застосування багатосторонньої та двосторонньої кумуляцій між країнами, видачі сертифікатів походження форми EUR.MED тощо. 

У результаті зустрічі, було досягнуто домовленостей, що Палата буде й в подальшому співпрацювати з МЕРТ та ДФС у процесі приєднання України до Пан-Євро-Мед Конвенції, а також організує опитування серед компаній-членів Палати з метою з’ясування переліку потенційних країн-учасниць Конвенції, з якими Україні необхідно підписувати Угоди про вільну торгівлю, та найбільш затребуваних українських товарів на експорт.