Круглий стіл: «Боротьба з митницею за справедливу ціну. Трансфертне ціноутворення»

demo


29 вересня 2016 року в офісі Палати було проведено круглий стіл на тему: «Боротьба з митницею за справедливу ціну. Трансфертне ціноутворення», організований спільно з ПрайсуотерхаусКуперс, групою компаній КАПІТАЛ та Адвокатським об'єднанням «Митні адвокати», а також за участі представників Державної фіскальної служби України (ДФС):

- Аліна Данченко, директор Департаменту адміністрування митних платежів – в.о. начальника Енергетичної митниці;

- Ольга Кіркевич, заступник начальника управління митної вартості та адміністрування митних платежів - начальник відділу автентичності документів митного оформлення та цінової інформації Департаменту адміністрування митних платежів;

- Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення управління податкового аудиту Департаменту аудиту.

Це був перший майданчик, організований для конструктивного діалогу між бізнесом та владою, який поєднав дві важливі та складні теми у митно-податковій сфері: митна вартість та трансфертне ціноутворення (ТЦУ).

Порядок денний наради включав наступні презентації:

- Як бізнесу посилити свою позицію при обґрунтуванні правильності визначення митної вартості. Спікер: Оксана Дрозач, співголова Комітету Палати з питань митної політики, Головний консультант, PwC;

- Митне оформлення вантажів компаній з ТЦУ. Спікер: Віта Мірошниченко, Генеральний директор, Група компаній КАПІТАЛ;

- Життя після рішення про коригування митної вартості. Особливості досудового і судового регулювання компаній-імпортерів з ТЦУ. Спікер: Ольга Ніколаєнко, адвокат, виконавчий директор, Адвокатське об'єднання «Митні адвокати».

Після кожного виступу було проведено відкриті дискусії з фахівцями ДФС та представниками бізнесу.

Головна дискусія була присвячена обговоренню міжнародного досвіду та можливості використання в Україні передових світових тенденцій щодо визначення відповідності цін та умов операції ринковим умовам.

Родзинкою заходу був розгляд практичного кейсу митного оформлення вантажів компанії, яка використовує трансфертні ціни, та подальшого судового оскарження рішень митниці в цьому кейсі.

У результаті зустрічі представники ДФС висловили готовність розглядати документацію з ТЦУ як вагомий доказ відсутності впливу взаємозв'язку сторін на ціну (умови операції) за умови якісної та ґрунтовної підготовки такої документації. Також представниками ДФС було висловлено позицію щодо активізації компаніями-членами Палати процесу укладання договорів про попереднє узгодження цін у контрольованих операціях для цілей ТЦУ.