Засідання Комітету з питань митної політики за участі Олександра Власова, керівника Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи

demo27 жовтня 2016 року було проведено засідання Комітету Палати з питань митної політики за участі Олександра Власова, керівника Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи (МЦЦ). Це була перша зустріч Олександра Власова з бізнес-спільнотою після створення цього МЦЦ.
Тетяна Прокопчук, Віце-президент Палати з питань стратегічного розвитку, відкриваючи зустріч, подякувала за готовність зустрітися з бізнес-спільнотою та обговорити функціонування новоствореного МЦЦ.

Олександр Власов та інші представники МЦЦ презентували його організаційну та функціональну структуру, плани та пріоритети діяльності, а також перші результати роботи міжвідомчих мобільних груп. У своїх вступних словах Олександр Власов підкреслив, що функціонування міжвідомчих мобільних груп у тестовому режимі розпочалося з 5 вересня 2016 року та фізична робота цих 10 груп стартувала 26 вересня 2016 року. Крім того, починаючи з 1 листопада 2016 року ще 10 міжвідомчих мобільних груп планують розпочати свою діяльність. Основним KPI для МЦЦ є економічний ефект від його діяльності та запобігання правопорушенням на митниці.

Оксана Дрозач, співголова Комітету Палати з питань митної політики, PwC, модерувала дискусію з наступних питань:

- процес укомплектування мобільних груп;

- інші KPIs для МЦЦ;

- координація між різними органами на всіх етапах виявлення порушень;

- заходи з протидії корупції на митниці;

- боротьба з контрабандою та «сірим» імпортом на кордоні;

- складання протоколів про порушення митних правил тощо.

Ігор Даньков, співголова Комітету Палати з питань митної політики, EY, підняв питання щодо розподілу повноважень по боротьбі з «сірим» імпортом між різними державними органами та Центром.

Іван Шинкаренко, Голова Робочої групи Палати з питань реформування відповідальності за митні правопорушення, ВТС Консалтінг, підкреслив також зусилля та ініціативи Палати, які були підтримані Державною фіскальною службою України, щодо боротьби із «сірим» імпортом, зокрема за допомогою встановлення особливих умов для пільгового (безподаткового) ввезення громадянами в Україну товарів з вартістю нижче 500 євро.

За результатом зустрічі, було домовлено налагодити оперативну взаємодію між Палатою та Центром, зокрема у таких напрямах:

- удосконалення митного законодавства. Створити Робочу групу щодо удосконалення Митного кодексу України та інших підзаконних нормативно-правових актів;

- боротьба з «сірим»/нелегальним імпортом. На першому етапі, започаткувати Пілотний проект між Палатою (наприклад, з конкретною компанією) та МЦЦ з цього питання;

- захист прав інтелектуальної власності при митному оформленні;

- обмін інформацією щодо проблемних питань у митній сфері. З будь-яких питань/практичних випадків, пов’язаних з порушеннями на митниці, будь ласка, звертайтесь безпосередньо до МЦЦ за цією електронною адресою: targetcenter@sfs.gov.ua.