Обговорення Проекту Закону України «Про Національну систему охорони інтелектуальної власності в Україні»

demo12 грудня представники компаній-членів Палати мали чудову нагоду взяти участь в першому експертному обговоренні законопроекту "Про національну систему охорони інтелектуальної власності в Україні" за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, народних депутатів та експертів Асоціації правників України. 
Відкриваючи захід, Надія Васильєва, Генеральний директор "Майкрософт Україна", член Ради директорів Американської торговельної Палати, презентувала основні пріоритети роботи Комітету Палати з питань інтелектуальної власності:

Сприяння гармонізації чинного законодавства з правом ЄС;

​- Просування ідеї створення ефективних механізмів протидії нелегальній торгівлі та торгівлі контрафактом;

​- Просування ідеї створення чесної та прозорої системи адміністрування в організаціях колективного управління

​- Просування ідеї легалізації програмного забезпечення, що використовується в органах державної влади

​- Сприяння імплементації ефективних засобів боротьби з порушеннями авторського та суміжних прав у мережі Інтернет

​- Підтримка просвітницьких ініціатив, спрямованих на обізнаність про ризики порушення прав ІВ та підвищення поваги до інтелектуальної власності

​- Встановлення тісної практичної співпраці з державними  органами з метою впровадження ефективних механізмів переслідування та попередження порушень у цій сфері.

Після цього, ключові тези та загальні зауваження щодо законотворчої діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі були представлені Оленою Мініч та Богданом Падучаком. Олена Орлюк, Директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, y свою чергу, презентувала основні принципи запропонованої інституційної та законодавчої реформи. 

Під час сесії запитань та відповідей, учасники обговорення мали змогу висловити основні зауваження та пропозиції щодо вдосконалення тексту презентованого законопроекту. Участь в обговоренні взяла також Вікторія Пташник, народний депутат України, яка звернула увагу присутніx на вже зареєстровані у ВРУ законодавчі ініціативи та необхідність координації роботи Уряду та ВРУ для покращення бізнес-клімату в контексті реформи.   

Завершуючи захід, ми закликали усіх зацікавлених членів Палати надавати свої пропозиції та коментарі до законопроекту у термін до 27 грудня цього року