Щорічне засідання Робочої групи з питань сприяння торгівлі

demo


Засідання Робочої групи, організоване Місією ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EU Border Assistance Mission to Moldova and Ukraine, EUBAM), відзначилося наступним:

  • обговорення прогресу, досягнутого Республікою Молдова та Україною в запровадженні програми уповноважених економічних операторів (УЕО), посиленні функцій митного пост-аудиту, а також оцінки адаптації інших ключових нормативно-правових актів ЄС щодо заходів зі сприяння торгівлі;
  • EUBAM передала відповідальність за організацію регіонального засідання Робочої групи Програмі розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (U.S Department of Commerce’s Commercial Law Development Program, CLDP).

 

Обговорення показали наступне:

Республіка Молдова повідомила про низку досягнень у здійсненні заходів зі сприяння торгівлі. Серед іншого, було повідомлено про досягнутий значний прогрес у реалізації програми УЕО, яка спрямована на взаємне визнання УЕО Республіки Молдови та ЄС.

Україна доповідала про напрацювання низки законопроектів, спрямованих на вдосконалення основних процедур транзиту та сприяння торгівлі, а саме: щодо нової комп'ютеризованої транзитної системи, імплементації УЕО та системи «Єдиного вікна». Державна фіскальна служба України (ДФС) розробляє проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо процедур методу головних компонент. Крім того, ДФС відзначила необхідність внесення змін до процедур гарантування в Україні для подолання проблем, пов'язаних з митним оцінюванням, транзитними процедурами та впровадженням інституту УЕО.

У жовтні 2017 року Комісія ЄС та низка місій ЄС звернулися до Парламенту України та обговорили зобов'язання країни за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС щодо прийняття ключових законодавчих змін у сприянні торгівлі. Тепер, сподіваємося, Парламент України візьме на себе ініціативу щодо прийняття цих митних реформ зі сприяння торгівлі в Україні.

Оксана Дрозач, cпівголова Комітету Палати з питань митної політики, PwC Україна, відзначила, що сьогоднішня практика в Україні показує, що найцінніший розвиток сприяння торгівлі може стати реальністю в Україні лише в результаті добросовісної співпраці між Урядом/Парламентом, бізнес-асоціаціями та програмами і фондами ЄС/США.

Дякуємо Оксані Дрозач за її внесок у просування митних реформ в Україні, а також EUBAM, CLDP, Генеральному директорату Європейської Комісії з питань оподаткування та митного союзу, Консультативній місії ЄС та іншим програмам за їх незмінну підтримку України у цьому питанні.