Приватизація великих державних підприємств розпочнеться з Одеського припортового заводу

15 вересня, 2015, Київ – Якщо до кінця року вдасться прийняти необхідні законодавчі зміни, приватизація великих державних підприємств розпочнеться з початку 2016 року. Про це на зустрічі з представниками компаній-членів Американської торговельної палати в Україні зазначив Ігор Білоус, Голова Фонду державного майна України.

«Якщо необхідні закони приймаються, з початку 2016 року ми зможемо розпочати приватизацію великих державних підприємств. Зокрема, якщо 17 вересня голосування Верховної Ради за новий закон 2319-а щодо удосконалення процесу приватизації буде успішним, то в кінці року ми виставимо на приватизацію Одеський припортовий завод, а в січні-лютому 2016 року проведемо відкриті торги та закриємо угоду. Приватизація низки обленерго та «Центренерго» будуть наступними кроками у цьому процесі», - зазначив Ігор Білоус.

За словами Ігоря Білоуса, діючі норми законодавства не дозволяють забезпечити правильне оцінювання об’єктів для приватизації та прозоре залучення інвесторів. Саме тому ініційований Кабінетом міністрів законопроект  2319-а передбачає скасування обов’язкового продажу на біржах 5-10% акцій компаній групи «Г» перед їх приватизацією, забороняє брати участь у процесі української приватизації компаніям, що перебувають під санкціями або зареєстровані в офшорних юрисдикціях, встановлює процедуру визначення походження коштів компаній та їх бенефіціарів, а також спрощує процедуру призначення кваліфікованих радників для ефективної оцінки та продажу об’єктів державної власності.

«Для організації прозорої та ефективної приватизації ми до кінця року повинні визначитися із фінансовими, технічними консультантами, а також юристами. У нас вже є домовленості з USAID, які виділяють значні кошти на підготовку приватизації енергетичних об’єктів, в тому числі підбір консультантів та проведення юридичної експертизи. Стосовно організації процесу приватизації  Одеського припортового заводу, ми вже майже закінчуємо переговори з інвестиційним банком», - сказав Ігор Білоус.

Також, за словами Ігоря Білоуса, планується винести на голосування Верховної Ради новий законопроект Про оцінку та оціночну діяльність, а також зміни до Закону України про оренду державного та комунального майна, які передбачатимуть відміну індексації.

«Також Ігор Білоус зазначив, що на сьогодні потрібно провести інвентаризацію близько 1000 об’єктів для так званої малої приватизації. Не відомо, скільки з цих підприємств вимагають нової оцінки».