Наявність 3G ліцензій ще не гарантує успішний розвиток телекомунікацій в Україні

Американська торгівельна палата в Україні занепокоєна положеннями проекту Закону України №1888 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України».

Положення даного законопроекту, на жаль, не передбачають скорочення кількості дозвільних документів для користувачів радіочастотами, а відтак не сприяють дерегуляції у сфері телекомунікацій. Даний законопроект може завдати значної шкоди впровадженню 3G зв’язку в Україні, що в подальшому відобразиться на зменшенні податкових надходжень до бюджету країни. Також даний законопроект містить багато норм, які є недосконалими з точки зору формулювання, однозначності тлумачення та не гармонізовані з іншими положеннями законів, до яких зміни не вносяться, а окремі положення проекту Закону не відповідають Директиві ЄС 1999/5/ЕС.

Обгрунтування позиції компаній-членів Палати, а також конкретні пропозиції з цього питання були викладені та направлені офіційним листом від 10 березня цього року на ім’я Голови Комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України. На жаль, результати обговорення даного законопроекту профільним Комітетом ВРУ свідчать про те, що пропозиції бізнесу досі не проаналізовані, а конструктивне рішення щодо подальшого розвитку сфери телекомунікацій не прийнято.

Експерти Палати вкотре зазначають, що готові надати пропозиції щодо актуальних проблем на ринку телекомунікацій, які потребують нагального вирішення на законодавчому рівні. 

Зазначимо, що економічний вплив поширення послуг мобільного зв’язку не обмежується лише сектором телекомунікацій, а стосується всіх секторів виробництва та споживання. Так, наприклад, збільшення проникнення телекомунікаційних послуг в країні на 10% може призводити до збільшення ВВП на 1,2%.* Таких результатів можливо досягти лише при зваженому регулюванні сектору телекомунікацій.

*За даними звіту GSMA та Deloitte “Global mobile tax review 2006-07” та “Mobile taxes and fees – A TOOL KIT OF PRINCIPLES AND EVIDENCE” за 2014 рік.