Кабінет Міністрів Скоротив Перелік Товарів, Експорт та Імпорт яких Підлягає Ліцензуванню та Квотуванню у 2015 Році

Палата рада повідомити, що офіційно опублікований перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотуванню у 2015 році, не передбачає необхідність отримання листа від Міністерства екології та природних ресурсів України щодо підтвердження відсутності озоноруйнівних речовин для митного оформлення (Додаток 4 до Постанови), а ряд засобів захисту рослин (UKTZED 3808 50 00 00, 3808 91, 3808 92, 3808 93, 3808 99) більше не підлягають процедурі ліцензування.

Ці зміни стали можливими в контексті інтенсивного діалогу Палати з відповідальними державними органами влади протягом останніх років. Зокрема, Палата звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з відповідною пропозицією та обґрунтуванням важливості скасування необхідності отримання листа від Міністерства екології та природних ресурсів України щодо відсутності озоноруйнівних речовин для цілей митного оформлення. Також Палата вела активний діалог з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України з метою виключити засоби захисту рослин з Додатку 5 Постанови № 950, аргументом чого слугує той факт, що Уряд України має достатній набір адміністративних інструментів для уникнення ввезення контрафактної продукції в Україну.

Комітет Палати з питань митної політики висловлює подяку Антону Мельнику, EY, Голові Робочої групи з питань зовнішньої торгівлі Комітету Палати з питань митної політики, а також Денису Ткаченко, ТОВ «Емвей Україна».