Американська торговельна палата: нафтогазовий сектор України потребує суттєвих змін

Американська торговельна палата в Україні виділила 3 основних блоки питань, ефективне вирішення яких призведе до створення в Україні привабливого середовища для ведення нафтогазового бізнесу. Про це представники Палати повідомили рамках під час круглого столу «Реформи в енергетичному секторі: Біла книга пріоритетів для нафтогазової галузі», який відбувся 30 березня.

Зокрема, міжнародний бізнес вважає першочергово необхідним  подальше вдосконалення законодавства у сфері оподаткування видобутку вуглеводнів; проведення регуляторної реформи галузі та практичну реалізацію Закону «Про ринок природного газу».

«Дуже важливо, щоб усі ці три блоки питань вирішувалися разом, оскільки вони є взаємопов’язаними. Наприклад, практична реалізація Закону «Про ринок природного газу» призведе до прозорості ринку і сприятиме залученню інвестицій. Водночас, без подальшого вдосконалення системи оподаткування, навіть за умови реалізації згаданого Закону та проведення регуляторної реформи, створення привабливого інвестиційного середовища не відбудеться», - зауважує Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати. 

До того ж, експерти компаній-членів Палати у рамках видання розробили список практичних рекомендацій по кожному блоку, виконання яких необхідне для досягнення позитивних зрушень у згаданих напрямках.

Зазначимо, що «Біла книга пріоритетів для нафтогазової галузі» – це ексклюзивне видання Палати, метою якого є донести бачення приватних незалежних компаній, членів Американської торговельної палати, щодо подальшого реформування нафтогазового сектору до органів державної влади та експертного середовища, зокрема наголосити на  основних пріоритетах  на 2016 рік. Більш детальну інформацію Ви знайдете за посиланням.