Заява Американської торговельної палати в Україні щодо призначення нового Прем'єр-міністра та Кабінету Міністрів України

Американська торговельна палата в Україні вбачає в сьогоднішньому призначенні нового Прем'єр-міністра та Кабінету Міністрів як виклик, так і можливість для перезавантаження процесу реформування в Україні та досягнення якісно нового рівня трансформацій. Україна наразі переживає непрості часи, тому дуже важливо продовжити комплексні реформи, започатковані попереднім Урядом.

Інвестори та ділова спільнота наголошують на необхідності суттєвих змін задля продовження своєї діяльності в країні та забезпечення притоку нових інвестицій. Сьогодні вкрай важливо не забувати про зобов’язання України перед міжнародними партнерами та кредиторами, а також зберегти прогрес, якого вдалося досягти на шляху реформування країни. Продовження програми МВФ є надзвичайно важливим для країни та її громадян, бізнесу і потенційних інвесторів, які пильно придивляються до українського ринку.

Новий Кабінет Міністрів повинен сконцентрувати зусилля на сферах, які безпосередньо та глобально впливають на умови ведення бізнесу в Україні. Від нового керівництва ми очікуємо продовження та успішної реалізації судової реформи, що в кінцевому результаті сприятиме належному захисту прав інвесторів та встановленню верховенства права в країні.

Іншим важливим аспектом є приватизація державних підприємств, яка, за умови проведення у прозорий, справедливий і відкритий спосіб, може забезпечити мільярди доларів нових інвестицій, стимулювати створення робочих місць, а також перетворити збиткові державні підприємства на сучасні та прибуткові.

Останнє, але не менш важливе завдання полягає в усуненні надмірної бюрократії шляхом ширшого впровадження електронних послуг у галузі державних закупівель та видачі дозволів, а також гармонізації пріоритетів дерегуляційної політики із потребами ділової спільноти. 

Від імені членів Американської торговельної палати в Україні я хотів би висловити найщирішу подяку Арсенію Яценюку особисто та всій його команді, перш за все, міністрам Наталії Яресько, Айварасу Абромавічусу, Андрію Пивоварському та Олексію Павленку за відкритість до діалогу, професіоналізм, відданість справі та підтримку інвесторів, які працюють в Україні.

Ми сподіваємося на продовження діалогу з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та всією його командою з метою встановлення чітких і справедливих механізмів для покращення умов ведення бізнесу в країні. Американська торговельна палата в Україні продовжить вимагати від нового Уряду прискорення процесу реформування, а також приведення порядку денного реформ у відповідність до потреб інвестиційної та ділової спільноти України.

Андрій Гундер
Президент Американської торговельної палати в Україні