Бізнес потребує визначення стратегії Уряду щодо приватизації держактивів - Американська торговельна палата в Україні

Успішна приватизація – головний пріоритет роботи Міністерства інфраструктури України на 2016 рік. Про це повідомив Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України, компаніям-членам Американської торговельної палати в Україні під час панельної дискусії «Приватизація: Перспективи інвестицій для України», яка відбулася 19 квітня у Києві. Захід було присвячено обговоренню поточного статусу та стратегії Уряду щодо процесу приватизації в Україні та ключових аспектів законодавчого регулювання даної сфери.

«Приватизація – наш головний пріоритет на даному етапі. Зараз ми шукаємо фахівця на посаду заступника Міністра, який буде відповідальним за цей напрямок», - зазначив Міністр Володимир Омелян.

У свою чергу, Американська торговельна палата наголосила на потребі бізнесу у реалізації 5-ти основних компонентів для успішного інвестування у державні активи. –Зокрема,  розробка змін до Закону України «Про концесії», зокрема в частині забезпечення прозорої та чіткої процедури надання об’єктів у концесію, а також у розрізі визначення порядку справляння концесійних платежів. Крім того, компанії-члени Палати очікують реалізації пілотного концесійного проекту та організації фізичної інвентаризації активів, що належать державі.

«Ділова спільнота очікує, що найближчим часом буде визначена урядова стратегія щодо державних активів у напрямку залучення інвесторів для приватизації та концесії», - зауважив Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні.

Юлія Ковалів, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, у свою чергу, повідомила, що завтра Міністерство вже вп’яте подаватиме на розгляд законопроект про скорочення кількості державних підприємств, що не підлягають приватизації.

«Сьогодні відбулась дійсно відкрита дискусія з високопосадовцями та представниками бізнес-спільноти. Очікуємо прискорення приватизаційних процесів та прийняття концесійних законів найближчим часом», - зауважив модератор заходу, голова робочої групи з питань нерухомості Американської торговельної палати, д-р права Олексій Фелів, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми Integrites.

У результаті обговорення Ігор Білоус, Голова Фонду державного майна України, заявив, що процес приватизації наразі знаходиться в активній стадії. Зокрема, перший на черзі – Одеський припортовий завод (ОПЗ).

«Конкурс з приватизації ОПЗ буде оголошений у кінці травня поточного року та пройде у кінці червня. У кінці липня операція з продажу ОПЗ буде закрита», - резюмував Ігор Білоус.