Антимонопольний комітет України розмежує повноваження у сфері захисту споживачів із Держпродспоживслужбою

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розповів компаніям-членам Американської торговельної палати в Україні (Палата) про початок роботи над спільним наказом АМКУ та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) щодо розмежування сфери їх повноважень.  Про це стало відомо під час круглого столу «Питання захисту споживачів у сфері харчової промисловості: повноваження АМКУ та Держпродспоживслужби», який був присвячений обговоренню практичних аспектів діяльності АМКУ та планам Держпродспоживслужби щодо реалізації державної політики стосовно контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і реклами у цій сфері.

Відкриваючи захід, президент Палати Андрій Гундер наголосив на важливості забезпечення прозорих правил гри у сфері забезпечення захисту прав споживачів. 

Необхідність врегулювання згаданого питання на рівні відповідного документу виникла вже давно.  Головна причина - дублювання функцій зазначених органів та їх повноважень розслідувати і регулювати одні і ті ж самі порушення. 

«Дуже важливо, щоб реалізація державної політики у сфері захисту споживачів відповідала найкращим міжнародним практикам і була максимально ефективною. Бізнес вже довгий час страждає від дублювання функцій АМКУ та Держпродспоживслужби. Ми сподіваємося, що після імплементації усіх зазначених на зустрічі ініціатив, ми отримаємо передбачувані у своїй діяльності органи, повноваження яких будуть прозорі та зрозумілі. Це якнайкраще стимулюватиме посилення інвестиційної привабливості у цій сфері. Тому чекатимемо на скорішу реалізацію проекту та на продовження конструктивного діалогу, початок якому був покладений під час круглого столу», - резюмує Лана Сінічкіна, співголова Комітету з питань харчової промисловості Американської торговельної палати в Україні.