Ситуація у сфері залізничних вантажних перевезень у 2016 році погіршилася – опитування Американської торговельної палати в Україні

Американська торговельна палата в Україні провела опитування серед своїх компаній-членів щодо ефективності роботи ПАТ «Укрзалізниця» у 2016 році. За результатами, 54% респондентів вважають, що ситуація у сфері залізничних вантажних перевезень погіршилася. До того ж, 61% опитуваних оцінює  заходи Укрзалізниці у сфері боротьби з корупцією як неефективні.

Пріоритетними напрямками реформування Укрзалізниці було визначено боротьбу з корупцією (84% опитуваних), зміну системи та методики тарифоутворення (55%), розробку нової комплексної стратегії розвитку залізничного транспорту (42%) та утворення незалежного органу з регулювання залізничних тарифів (39%).

Оцінюючи прозорість процедури формування залізничних тарифів, 90% опитаних відзначили, що вона є непрозорою, а реформувати систему необхідно у таких напрямках, як: створення публічної автоматизованої системи розрахунку тарифів (68%), розподіл на інфраструктурну, інвестиційну та вагонну складову та їх цільовий характер (65%), спрощення та стандартизація системи додаткових зборів (48%), застосування системи знижок до тарифів з чіткими вимогами для їх отримання (45%), та встановлення єдиних тарифів для всіх учасників перевізного процесу (36%).

«Розуміючи, що у 2016 році ситуація у сфері залізничних вантажних перевезень погіршилася, експерти Американської торговельної палати в Україні розробили низку пропозицій для її покращення. Забезпечення прозорого механізму розподілу вагонів, врахування сезонних пікових навантажень на залізничному транспорті та публічне обговорення планів щодо здійснення капітальних інвестицій – це одні з основних факторів, що сприятимуть успішній роботі Укрзалізниці в майбутньому. А підтримка діалогу з бізнесом повинна залишатися одним із головних інструментів взаємодії для вирішення нагальних питань у залізничній сфері.» - зазначив Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні.

Загалом, бізнес наголосив на необхідності проведення регулярних звітів керівництва Укрзалізниці перед інвесторами щодо виконання програми капітальних інвестицій, оскільки, на його думку, це позитивно вплине на встановлення прозорості фінансових потоків Укрзалізниці.