Заява Американської торговельної палати в Україні щодо ситуації з підвищенням тарифів на вантажні залізничні перевезення

13 вересня Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2017 рік, що передбачає підвищення тарифів на вантажні перевезення на 22,5% з жовтня 2017 року. Водночас проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про затвердження змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ним послуги» прийнято не було. У цьому контексті, Американська торговельна палата в Україні (Палата) звернулася до Уряду із проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення у 2017 році.

Вирішення питань у сфері агрологістики та забезпечення прозорого механізму встановлення залізничних тарифів на вантажні перевезення є серед пріоритетів Комітетів Палати з питань інфраструктури та агропромислового комплексу. Експерти компаній-членів Палати вважають, що перед будь-яким підвищенням залізничних тарифів на наступний період, необхідно показати результати попереднього підвищення, зокрема в розрізі ситуації з розподілом вагонів, їх обігом, швидкістю доставки та збереженням вантажу. Палата переконана, що має бути надано детальне економічне обґрунтування підвищень, адже у прозорості процесу тарифоутворення зацікавлені як бізнес, так і держава.

Американська торговельна палата в Україні активно співпрацює з ПАТ «Укрзалізниця» та буде продовжувати активний діалог на найвищому рівні з представниками Уряду, зокрема з Міністерством інфраструктури України, керівництвом Укрзалізниці, аби напрацювати консолідований механізм довгострокового регулювання тарифів на залізничні вантажні перевезення. Доки не буде досягнуто  консенсусу між представниками бізнесу та державної влади, Американська торговельна палата в Україні звертається до Уряду із проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення у 2017 році.