Заява Американської торговельної палати в Україні щодо законопроектів №5419 та №5699 щодо прав інтелектуальної власності

Американська торговельна палата в Україні (Палата) діє за принципами прозорості, доброчесності та консенсусу в процесі прийняття рішень. З початком ділового сезону, Верховна Рада України також розпочала законотворчу діяльності. Відтак, хочемо привернути увагу до позиції Палати стосовно законопроекту №5419.

10 липня 2017 року, під час засідання Комітету Палати з питань захисту прав інтелектуальної власності, представники компаній-членів обговорили законопроекти №5419 та №5699 у контексті вичерпання прав інтелектуальної власності. Обидва законопроекти містять концептуально відмінні підходи, які застосовуються різними країнами світу, – міжнародний та національний. Під час обговорення члени Палати озвучили свої аргументи та висловили занепокоєння, однак, не досягли єдиної позиції стосовно законопроектів.

Ми також хотіли б звернути увагу на те, що стенограма розширеного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, яке відбулося 8 лютого 2017р. щодо законопроекту №5419, містить помилкове твердження, що «бізнес-спільнота Американської торговельної палати підтримує даний законопроект». Це твердження є помилковим, оскільки Палата ще не сформувала позицію щодо законопроекту №5419, а бізнес-спільнота Палати не дійшла консенсусу з цього питання. Офіційний лист Палати з позицією щодо обох законопроектів ще не видано.