Американська торговельна палата в Україні закликає Уряд прийняти Національну стратегію поводження з відходами

Після того, як Стратегію було розглянуто на Урядовому комітеті минулого тижня, бізнес-спільнота очікує на її прийняття на найближчому засіданні Кабінету Міністрів України.

Три Міністерства разом із Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (EBRD) та Бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) протягом останніх півтора роки працювали над розробкою Стратегії. Експерти компаній-членів Палати активно долучалися до цього процесу, надаючи експертну оцінку та коментарі, що базуються на кращих світових практиках, у позиційних листах Палати та під час зустрічей, як наприклад:

  • 2 березня зустрілися з Остапом Семераком, Міністром екології та природних ресурсів України для обговорення ключових положень Стратегії;
  • 18 липня провели зустріч з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України, під час якої було презентовано деталізовану структуру Стратегії;
  • 2 серпня зустрілися з Максимом Нефьодовим, першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України та обговорили позицію й «еко» ініціативи бізнес-спільноти щодо поводження з відходами.

 

Відповідальний бізнес підтримує прийняття Стратегії, положення якої передбачають основоположні принципи «ієрархії відходів», «забруднювач платить», а також принцип розширеної відповідальності виробника, муніципальне співробітництво, роздільний збір відходів, ліквідацію нелегальних полігонів. Ми віримо, що прийняття Стратегії є виключно важливим для майбутнього розвитку екологічної безпечності України, а також виконання її міжнародних зобов’язань.