Промова Президента Палати Андрія Гундера під час зустрічі бізнес-спільноти з Президентом України Петром Порошенком 4 липня

Вельмишановний пане Президенте, шановний Прем’єр-міністре, шановні міністри, народні депутати, колеги,

Сьогодні дуже особливий день для людей, які живуть на іншому боці Атлантичного океану.
Today is 4th of July – we commemorate the Declaration of Independence of the U.S. signed in July 242 years ago. It was proclaimed that "all men are created equal" with the right to "life, liberty and the pursuit of happiness”. Happy 4th of July to all celebrating today.

Я дякую Вам, вельмишановний пане Президенте, пане Прем’єр-міністре, за постійний діалог, який вже став гарною традицією. Це найкращий діалог між бізнесом та владою за роки незалежності України. Буквально вчора разом з Бізнес-омбудсменом та Спілкою Українських Підприємців, ми зустрічалися з Василем Сергійовичем Грицаком та його командою. Сьогодні Служба Безпеки України відкрита до конструктивного діалогу із бізнесом.

Американська торговельна палата – це найстаріша міжнародна бізнес-асоціація в Україні. Вже понад 26 років Палата стоїть на захисті бізнесу. Я вдячний Петру Олексійовичу за запрошення приєднатися до Національної інвестиційної ради, для того, щоб доносити голос бізнесу. Ми підтримуємо амбітну мету «повернути Україну на радари стратегічних інвесторів».

Сьогодні тут присутні і Європейська бізнес-асоціація, і Спілка українських підприємців, і Американська торговельна палата в Україні. Всі ми представляємо різні компанії, але маємо спільну мету – допомагати бізнесу працювати та інвестувати в Україну, а Уряду України – впроваджувати реформи. Сила у єдності. We are in this together.

Ключова роль у побудові держави належить владі, бізнесу, та громадянському суспільству. Лише об’єднавши зусилля можна підняти економіку та рівень життя в Україні.

В понеділок, разом з Юлією Ковалів, Дмитром Шимківим, Оксаною Маркаровою, Анною Дерев’янко ми вечеряли з Полом Полманом, Генеральним директором найбільшої в світі компанії з виробництва споживчих товарів Unilever. Разом з Міністерством фінансів, Адміністрацією Президента, Національною інвестиційною радою та Європейською бізнес-асоціацією ми єдиним голосом, переконували його, що в Україну можна і потрібно інвестувати.

Для мене важливо на власні очі бачити, як почуває себе бізнес в Україні. Саме тому я багато подорожую Україною. І ті історії успіху, які я спостерігаю, підтверджують позитивні результати нашого опитування, яке Петро Олексійович цитував під час засідання Національної інвестиційної ради в травні. 63% компаній відчули зростання свого бізнесу в 2017 році. 82% планують розширити свій бізнес в Україні в 2018. Це дійсно позитивний результат та потужний сигнал для потенційних інвесторів.

12 березня, так само як і сьогодні, 400 представників української бізнес-спільноти зустрілися з Вами, шановний Петре Олексійовичу. Тоді я підняв важливе для інвесторів питання щодо підтримки законодавчої ініціативи «Про валюту». Цитуючи Вас, пане Президенте – «дозволено все, що не заборонено». І від сьогодні офіційно. Від імені усієї бізнес-спільноти, ми вдячні за підписання законопроекту «Про валюту», який передбачає запровадження послідовної та гнучкої лібералізації.

Сьогодні я стою перед Вами, пане Президенте, пане Прем’єр-міністре, і піднімаю важливі для бізнесу питання. На порядку денному наших компаній такі стратегічні пріоритети як:

 • Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом
 • Забезпечення верховенства права та проведення повномасштабної судової реформи
 • Створення Вищого Антикорупційного суду      
   

А також:

 • Прозора приватизація
 • Реформування сектору державних підприємств
 • Ефективна митна реформа 
 • Справедлива, прозора та передбачувана податкова політика
 • Безпека інвестицій та інновацій
 • Безперебійний експорт зернових (Bunge)
 • Боротьба із тіньовими операціями – як на зерновому ринку, так і у сфері роздрібної торгівлі паливом
 • Новий Кодекс про надра та добове балансування на ринку природного газу
 • Видача дозволів на ввезення зразків новітніх засобів захисту рослин
 • Продовження практики прозорої закупівлі лікарських засобів через міжнародні організації

 

Цитуючи Мартіна Лютера Кінга Молодшого – “Our lives begin to end the day we become silent about things that matter”«Наше життя починає закінчуватися у той день, коли ми припиняємо говорити про речі, які дійсно мають значення».

Американська торговельна палата в Україні є невід’ємною частиною Торговельної Палати США, яка знаходиться навпроти Білого Дому у Вашингтоні. Це найбільша та найвпливовіша бізнес-асоціація світу, яка об’єднує понад 3 мільйони учасників під гаслом fighting for your business.

І сьогодні ми тут, аби говорити про те, що важливо для бізнесу. Так само і наші колеги з U.S. Chamber of Commerce виступають зі сміливими та гучними заявами проти політики Білого дому, зокрема щодо торговельних тарифів та міграції.

Ми вдячні, що під час наших з вами зустрічей, бізнес може відкрито говорити про те, що його турбує. Рішення знаходять в діалозі. Тож нехай цей діалог відбудеться. Велика кількість інвесторів з різних секторів сьогодні знаходяться у цій залі – агропромисловий комплекс, охорона здоров’я, енергетика, ІТ, харчова промисловість, банківські послуги.

Я звертаюсь до Вас, пане Президенте, із проханням надати їм можливість задати якомога більше питань.

Завершити свій виступ я хочу на святковій ноті. Хто плідно працює, той гарно відпочиває. Я запрошую всіх на День Народження Америки, на Щорічний Пікнік Американської торговельної палати до Дня Незалежності США. Субота, 7 липня, стадіон Київської міжнародної школи. Let’s celebrate together!