Засідання Комітету з питань банківських і фінансових послуг за участі представників Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України

demo

Порядок денний:

23 березня відбулося засідання Комітету з питань банківських і фінансових послуг за участі представника Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, яке було присвячене наступним питанням:

 1. Cтратегія розвитку факторингу та супровідний План дій були представлені Сергієм Никифоровим, виконавчим директором Асоціації учасників колекторського бізнесу України. Крім того, учасники зустрічі змогли обговорити практичні аспекти здійснення реформи фінансового та колекторського факторингу з членами Комісії протягом сесії питань та відповідей.

  Спеціальним гостем з Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України був член Комісії Олександр Залетов.

  Подальші дії: Відповідно до рішення представника Комісії та Комітету усі розроблені Палатою документи будуть подані на розгляд Комісії та інших органів влади офіційним зверненням.
 2. Проект Закону #2275 "Про заборону надання колекторських послуг з виконання грошових зобов'язань фізичними особами" та Проект Закону #2323 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо цивільної відповідальності позичальника перед кредитором в межах предмета застави (іпотеки) та запобігання подвійному стягненню одного і того боргу з однієї і тієї ж особи», зареєстровані у  Верховній Раді України 5 березня, були представлені Юлією Курило, партнером адвокатської компанії SKG.

  Будь ласка, натисніть тут, щоб продивитися огляд Проекту Закону #2275 та Проекту Закону #2323 (українською мовою).

  Подальші дії: Комітет вирішив звернутися до органів влади з позиційним листом Палати проти цих законопроектів, і пояснити небезпеку введення таких норм для захисту прав кредиторів та масових потенційних зловживань з боку позичальників банків.
 3. Операції фінансової застави відповідно до Директиви ЄС 2002/47 були представлені Олегом Загнітко, адвокат, Gide Loyrette Nouel.

  Будь ласка, натисніть тут, щоб продивитися порівняльну таблицю норм фінансової застави відповідно до Директив ЄС та законодавства України.

  Подальші дії: Комітет визнав важливість пропонованих змін для розвитку фінансових інструментів в Україні, тому конкретні поправки до законодавства України будуть розроблені поступово, починаючи зі змін щодо використання  депозитного договору і депозитного сертифікату у якості застави для інших фінансових операцій, а також щодо вдосконалення механізму для виконання вимог через процедуру відчуженню закладених цінних паперів.