Зустріч із Олексієм Філатовим, заступником Глави Адміністрації Президента України

demo

  • Дата
    31.03.2015

31 березня Палата провела зустріч із Олексієм Філатовим, заступником Глави Адміністрації Президента України, Головою Ради з питань судової реформи при Президентові України, присвячену останнім подіям у судовій реформі та обговоренню її наступних кроків. 

Відкриваючи зустріч, Юрій Залуський, співголова Комітету з питань правової політики, Baker & McKenzie– CIS підкреслив, що судова реформа є одним із головних пріоритетів діяльності Комітету та окреслив попередні дії Палати за цим напрямком. Він також коротко прокоментував Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», що нещодавно набув чинності. 

Олексій Філатов підкреслив, що Адміністрація Президента є лише одним із органів, що бере участь у розробці судової реформи, оскільки інші органи державної влади та інститути громадянського суспільства залучені до цього процесу. Він також нагадав, що судова реформа як одна із пріоритетних включена до Стратегії-2020, а Рада з питань судової реформи була створена як консультативний орган при Президентові України для напрацювання професійних пропозицій у цій галузі. Він також повідомив учасників, що стратегія реформування судової системи розроблена і буде опублікована найближчим часом. За його словами, реформа включатиме внесення змін до Закону про Вищу Раду Юстиції, Конституції України, основних положень процесуальних кодексів та регулювання діяльності адвокатури. Найважливішою залишається Конституційна реформа, однак різні політичні інтереси залишаються основною перешкодою на її шляху. Він також зазначив, що основним фокусом реформи є зміна персонального складу судівського складу та підвищення професійного рівня суддів. Для цього введена нова конкурсна процедура призначення на посаду судді. 

Олексій Філатов підкреслив, що необхідно розширити коло осіб, залучених до роботи Ради. Він зазначив, що робочі групи при Раді з питань судової реформи відкриті, отже члени Комітету можуть брати участь у їх роботі. 

Подальша дискусія стосувалась питань фінансування судів, судівських імунітетів, захисту та залучення іноземних інвестицій та перегляду попередніх рішень судів Верховним Судом України. 

Щоб долучитись до роботи Комітету Палати з питань правової політики, просимо звязатися із Оленою Степановою, фахівцем Палати з питань стратегічного розвитку.

Додати до календаря