Зустріч з Ігорем Білоусом, Головою Фонду державного майна України

demo

  • Дата
    15.09.2015


Реєстрація:

Ви повинні увійти в систему, перш ніж зареєструватися на захід. Натисніть, щоб увійти
16 вересня відбулася зустріч з Ігорем Білоусом, Головою Фонду держаного майна, що була присвячена питанням приватизації та іншим питанням, що входять до компетенції Голови фонду державного майна. 

Відкриваючи засідання, Віталій Радченко, Співголова Комітету Палати з питань енергетики, CMS Cameron McKenna подякував всім присутнім за участь у засіданні та запропонував Ігорю Білоусу розказати присутнім про плани Фонду щодо приватизації, можливості для іноземних інвесторів, а також про поточні проекти Фонду, які вже в роботі.  

Ігор Білоус, зазначив, що якщо до кінця року вдасться прийняти необхідні законодавчі зміни, приватизація великих державних підприємств розпочнеться з початку 2016 року. Зокрема, як зазначив спікер, якщо 17 вересня голосування Верховної Ради за новий Проект закону №2319-а щодо удосконалення процесу приватизації буде успішним, то в кінці року буде виставлено на приватизацію Одеський припортовий завод, а в січні-лютому 2016 року проведено відкриті торги та закриття угоди. За словами пана Білоуса, приватизація низки обленерго та «Центренерго» будуть наступними кроками у цьому процесі. 

За словами Ігоря Білоуса, діючі норми законодавства не дозволяють забезпечити правильне оцінювання об’єктів для приватизації та прозоре залучення інвесторів. Саме тому ініційований Кабінетом міністрів законопроект №2319-а передбачає скасування обов’язкового продажу на біржах 5-10% акцій компаній групи «Г» перед їх приватизацією, забороняє брати участь у процесі української приватизації компаніям, що перебувають під санкціями або зареєстровані в офшорних юрисдикціях, встановлює процедуру визначення походження коштів компаній та їх бенефіціарів, а також спрощує процедуру призначення кваліфікованих радників для ефективної оцінки та продажу об’єктів державної власності. 

Ігор Білоус також зазначив, що для організації прозорої та ефективної приватизації до кінця року Фонду необхідно визначитися із фінансовими, технічними консультантами, а також юристами. У Фонда вже є домовленості з USAID, які виділяють значні кошти на підготовку приватизації енергетичних об’єктів, в тому числі підбір консультантів та проведення юридичної експертизи. Стосовно організації процесу приватизації  Одеського припортового заводу, команда Ігоря Білоуса вже закінчує переговори з інвестиційним банком. 

Також, за словами Ігоря Білоуса, планується винести на голосування Верховної Ради новий законопроект «Про оцінку та оціночну діяльність», а також зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», які передбачатимуть відміну індексації. 

Адомас Аудіцкас, старший радник Міністра економічного розвитку та торгівлі, також повідомив учасникам щодо поточної діяльності Міністерства в напрямку приватизації та наголосив, що найбільш ефективним рішенням щодо об’єктів, які наразі знаходяться в державній власності, буде їх продаж приватним інвесторам. 

Щоб долучитись до роботи  Робочої групи Палати з питань нерухомості, просимо звертатись до Наталії Готвянської, менеджера з питань стратегічного розвитку (координатора комітетів і робочих груп).

 

СПОНСОР

 

 

Додати до календаря