Зустріч із Оленою Макеєвою, заступником Міністра фінансів України

demo25 лютого 2016 року представники Палати зустрілись з Оленою Макеєвою, заступником Міністра фінансів України для обговорення останніх змін до Податкового кодексу України в частині адміністрування ПДВ та податку на прибуток підприємств, зниження ставки ЄСВ, а також законопроекту щодо запровадження в Україні уповноважених економічних операторів (УЕО).

Олена Макеєва на початку заходу зазначила, що одним з головних завдань Міністерства на цей рік є реформування ДФС, а також що фахівці Міністерства фінансів щоденно аналізують шляхи щодо спрощення податкового адміністрування без необхідності внесення змін до податкового законодавства з метою подальшої реалізації.

Тетяна Прокопчук, Віце-Президент Американської торгівельної палати в Україні, подякувала Міністерству фінансів та особисто Олені Макеєвій за постійний діалог з компаніями-членами Палати щодо вирішення проблемних питань як в податковій, так і в митній сферах, а також відзначила успішне врегулювання питання щодо зарахування авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів за 2014 рік.

Слава Власов, ПрайсуотерхаусКуперс, співголова Комітету Палати з питань оподаткування, модерував панельну дискусію щодо таких питань:

  • реформування ДФС;
  • перегляд критеріїв ризикових підприємств та порядку проведення перевірок;
  • проблеми щодо відшкодування ПДВ;
  • функціонування двох реєстрів заяв на бюджетне відшкодування ПДВ та подальші кроки для застосування фінансової гарантії від банківських установ у цьому напрямі;
  • проблеми стосовно зарахування авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів за 2013 рік;
  • зниження рентних ставок на видобуток газу тощо.

Представники Палати надали свої пропозиції щодо «швидких перемог» (quick wins) у напрямі спрощення податкового адміністрування, реалізація яких не потребує внесення змін до податкового законодавства.

Олег Чайка, КПМГ-Україна, співголова Комітету Палати з питань оподаткування, поцікавився також позицією Міністерства фінансів щодо права правонаступників (компанії, які на грані виживання) звітувати та використовувати податкові збитки компаній-попередників, які були зняті з реєстрації в 2015 або 2016 роках у ході корпоративних реорганізацій. З боку Міністерства фінансів, це важливе податкове питання було піднято кілька разів в ході дискусій з податковими органами і ДФС повинна видати лист з цього питання. Палата буде співпрацювати з ДФС, а також, у разі необхідності, звернеться до Міністерства фінансів, якщо це питання залишиться невирішеним.

Окремою темою зустрічі було обговорення законопроекту про запровадження уповноважених економічних операторів (УЕО) в Україні, яку модерувала Оксана Дрозач, ПрайсуотерхаусКуперс, співголова Комітету Палати з питань митної політики. Олена Макеєва здійснила загальний огляд цієї концепції, запланованих спрощень для компаній, які є частиною міжнародного ланцюга поставок, та критеріїв, яким компанії повинні відповідати для застосування цих спрощень.

Володимир Пісар, радник з питань спрощення торгівлі, Місія EUBAM, поінформував учасників заходу про підтримку з боку ЄС законопроекту, розробленого Міністерством фінансів, основною метою якого є сприяння міжнародній торгівлі та митних формальностей для чесного бізнесу. Крім того, Володимир Пісар зазначив, що імплементація інституту УЕО є зобов'язанням України як в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, так й Угоди СОТ про сприяння торгівлі. Це зобов'язання має бути виконано протягом 2016 року.

За результатами зустрічі, було домовлено, що Палата від імені бізнесу спільно опрацює разом з Міністерством фінансів України окреслені проблемні питання для їх якнайшвидше вирішення.