Зустріч із Павлом Клімкіним, Міністром закордонних справ України

demo18 квітня представники компаній-членів Палати зустрілися із Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним  для обговорення перспектив скасування візового режиму з Європейським Союзом для громадян України, подальших кроків для популяризації України на міжнародній арені з метою підвищення її інвестиційної привабливості, ефективності впроваджених інституційних реформ в Україні.
Відкриваючи зустріч, Міністр наголосив, що наразі одним із найважливіших пріоритетів розвитку нашої держави є побудова єдиної, демократичної, європейської країни з прозорою економікою та верховенством права.

Пан Клімкін зазначив, що Угода про асоціацію між Європейським Союзом та  Україною є відмінним інструментом для просування експорту країни і залучення інвестицій, та є насправді дорожньою картою  для втілення основоположних реформ в Україні.

Що стосується подальших кроків для популяризації України на міжнародній арені з метою підвищення її інвестиційної привабливості та  збільшення обсягу іноземних інвестицій, Павло Клімкін відзначив діяльність Міністерства у даному напрямку та для прикладу навів декілька success stories, як то інтенсифікація японсько-українських відносин та нещодавнє залучення японських  інвестицій у проект «Бортничі» та початок діяльності декількох японських компаній у Львові. Окрім того, пан Клімкін зазначив організацію та проведення інвестиційних форумів як потужного  інструменту просування України.

Подальше обговорення було присвячено діяльності МЗС у напрямку підтримки вітчизняних виробників, які здійснюють свою діяльність  на закордонних ринках. У цьому контексті Павло Клімкін розповів про можливість  створення українських комерційних служб, які будуть функціонувати в якості української торгово-економічної місії та переставляти торговий інтерес України за кордоном. Крім того, було відзначено, що завдяки зусиллям Міністерства та, відповідно до останніх оцінок, українськими компаніями виграно тендерів більш ніж на 700 мільйонів доларів.

Щодо перспектив запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом для українських громадян, Міністр зазначив, що найближчим часом очікується подання відповідної рекомендації Європейською комісією  Європейському Парламенту та Європейській Раді.

Завершуючи промову, пан Міністр підкреслив, що він особисто і Міністерство закордонних справ України відкриті для конструктивного діалогу з бізнес-спільнотою задля консолідації зусиль, спрямованих на встановленню сприятливого інвестиційного та ділового клімату в Україні.