Зустріч із Всеволодом Ковальчуком, Тимчасово виконуючим обов’язки директора НЕК «Укренерго»

demo


26 вересня Комітет Палати з питань енергетики провів зустріч із Всеволодом Ковальчуком, тимчасово виконуючим обов’язки директора ДП «НЕК «Укренерго» щодо актуальних питань сектору електроенергії. На зустрічі обговорювали імплементацію нового Закону України «Про ринок електричної енергії» та розробку вторинного законодавства, перспективи створення повноцінного конкурентного середовища на оптовому ринку електроенергії в Україні, готовність НЕК «Укренерго» до виконання всіх функцій Оператора Системи Передачі відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», а також ініціативу ДП «НЕК «Укренерго» для виробників «зеленої» енергії щодо спрощення процедур підключення до мережі Укренерго («єдине вікно»).

Всеволод Ковальчук зазначив, що Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає лібералізацію ринку електроенергії та скасування державного регулювання ціни на електроенергію. Проте, для створення повноцінного конкурентного середовища на оптовому ринку електроенергії в Україні відповідно до вказаного Закону потрібно розробити та прийняти вторинне законодавство. ДП «НЕК «Укренерго» планує невдовзі публікувати на своєму офіційному веб-сайті проекти вторинного законодавства для імплементації Закону України «Про ринок електричної енергії», тож представники бізнесу матимуть змогу ознайомитись із цими проектами та надати свої коментарі.

Пан Ковальчук повідомив, що на сьогодні ДП «НЕК «Укренерго», зі свого боку, готова до виконання всіх функцій Оператора Системи Передачі, які передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії». Однак і досі потрібно вирішити низку питань, які належать до компетенції Уряду та Парламенту.  

Також, на зустрічі обговорювалося застосування положень майбутнього Кодексу системи передач, що наразі розробляється ДП «НЕК «Укренерго», до виробників електроенергії з відновлювальних джерел.

Основними перевагами ініціативи ДП «НЕК «Укренерго» для виробників «зеленої» енергії щодо спрощення процедур підключення до мережі «УкренергоЄ («єдине вікно») є суттєве скорочення строків розгляду заяв (10-15 днів) та підписання договорів про приєднання до мереж ДП «НЕК «Укренерго» (до 30 днів), заохочення нових гравців до діяльності на ринку електроенергії.

Всеволод Ковальчук розповів про нові можливості та переваги для бізнесу в Україні в контексті інтеграції об’єднаної енергосистеми України до Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), зокрема прозоре формування та обґрунтована стабільна ціна на електроенергію на довготривалий період, нові можливості для трейдингу електричною енергією, вибір постачальника електричної енергії, зниження на 30% оптової ціни на електроенергію у довгостроковій перспективі тощо.

Щиро вдячні Всеволоду Ковальчуку за конструктивний діалог про поточний статус та подальші перспективи впровадження нового ринку електроенергії в Україні.