Зустріч з Сергієм Шкляром, заступником Міністра юстиції України з питань виконавчої служби

demo21 вересня Палата провела зустріч з Сергієм Шкляром, заступником Міністра юстиції України з питань виконавчої служби та представниками Департаменту державної виконавчої служби.
Під час зустрічі, заступник Міністра поінформував учасників про поточний стан реформи виконавчої служби, включно зі створенням інституту приватних виконавців. За його словами, вже 44 приватних виконавці зареєстровані та почали роботу. Водночас, на сьогодні є низка обмежень для таких виконавців: приватні виконавці не можуть брати у провадження виконавчі документи на суму більш ніж 6 млн гривень протягом першого року діяльності, та 20 млн гривень – протягом другого року діяльності, а також, рішення щодо державних органів та підприємств. Він також окреслив механізми запобігання залученню приватних виконавців до рейдерських та інших злочинних схем. Крім того, заступник Міністра чітко визначив, що приватні виконавці не є колекторами, оскільки на відміну від останніх, їх діяльність чітко врегульована законом.

Інші поточні питання, зокрема, питання, що стосуються виконання рішень, гарантованих державою, також були обговорені. За словами заступника Міністра, всі ці рішення передаються на виконання, однак, їх виконання залежить від наявності коштів у державному бюджеті.