Засідання Комітету з питань агропромислового комплексу

demo5 грудня відбулося засідання Комітету Палати з питань агропромислового комплексу, присвячене обговоренню поточної ситуації із тіньовою економікою у аграрному секторі України.
Ключовими спікерами виступили:

  • Денис Нізалов, керівник проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельному секторах України»;
  • Михайло Соколов, керуючий партнер, Kesarev Consulting;
  • Олександр Шемяткін, адвокат, КМ Partners.

 

Відкриваючи засідання, Вадим Мірошніченко, cпівголова Комітету Палати з питань агропромислового комплексу, наголосив на значному збільшенні частки «сірого» ринку зерна в Україні за останні роки, що стало однією з найбільших загроз для економіки країни.

Денис Нізалов виступив з презентацією щодо оцінки тіньового ринку сільськогосподарських культур на основі співставлення статистичних даних та супутникового обстеження посівів.

Михайло Соколов висвітлив питання тіньової оренди землі сільськогосподарського призначення, її наслідки для державного бюджету та способи протидії.

У свою чергу, Олександр Шемяткін презентував проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запобігання уникненню від оподаткування податком на додану вартість операцій із постачання товарів та боротьби із тіньовим експортом товарів».