Промова Президента Палати Андрія Гундера під час Щорічного прийому компаній-членів Американської торговельної палати в Україні

Вельмишановний пане Президенте, шановний пане Прем’єр-міністре, Ambassador Yovanovitch, Голово Ради директорів, шановні пані та панове,   

Я надзвичайно радий вітати Вас на 27 Щорічному прийнятті компаній-членів Американської торговельної палати в Україні.

 

 

Good evening ladies and gentlemen, on behalf of the American Chamber of Commerce in Ukraine I am delighted to welcome you all here this evening at our 27th Annual Members Appreciation Reception. I am very grateful and delighted that we are joined here on stage today with the President, Prime Minister, U.S. Ambassador to Ukraine and Chair of the Board.

Сьогодні, в одній залі, ми зібрали бізнес, найвище керівництво держави та міжнародних партнерів. Тут, на цій сцені і в цій залі, знаходяться люди, з якими ми тісно співпрацюємо. Шляхoм відвертого та прозорого діалогу ми розв’язуємо складні питання, що стоять на порядку денному бізнесу, питання кожного з Вас.

Я дякую Вам, пане Президенте, пане Прем’єр-міністре, пані Посол, всьому Уряду України та Уряду Сполучених Штатів за підтримку, яку Ви надаєте бізнес-спільноті. Американська торговельна палата в Україні є частиною найбільшої бізнес-асоціації в світі. Тому я дякую Торговельній Палаті США, яка протягом століття представляє найбільші глобальні компанії під гаслом fighting for your business.

Важливим для інвесторів, генеральних директорів та власників є зростання їхнього бізнесу.

74% компаній-членів Палати побачили зростання свого бізнесу в Україні минулого року; три чверті прогнозують подальше зростання у 2019-му. Це хороший знак. Компанії вірять в Україну, продовжують працювати та інвестувати.

Я хочу подякувати Всім і кожному, хто присутній сьогодні у цій залі – нашим компаніям-членам. Підтримувати Вас – це наше найголовніше завдання, що лишається незмінним. Користуючись нагодою, я хочу привітати новопризначених генеральних директорів – Microsoft, Jan Peter de Jong, Nestle, Alessandro Zanelli, які щойно прибули до України. Вітаємо в Києві.

Наш вечір сьогодні є чудовою нагодою для Вас, шановні гості, аби налагодити бізнес-контакти, промотувати свій бізнес та знайти потенційних клієнтів. Ми працюємо, аби створювати нові можливості для бізнес-партнерства.

Я досить багато подорожую Україною. Для мене важливо на власні очі бачити, як почуває себе бізнес. Який би напрямок я не обрав – північ або південь, захід або схід – я бачу історії успіху і зростання. Це успіхи кожного з Вас. Цього року я продовжу відвідувати Ваші компанії по всій Україні. Тому що зараз, як ніколи, ми повинні говорити про успіхи – рішуче та голосно.

З часів Революції гідності Україна змінилася, але не змогла донести всю глибину цих змін до світової бізнес-спільноти. Сьогодні ситуація покращується. Приватний сектор та діаспора об’єднали зусилля у просуванні України на міжнародній арені.

Рівно два тижні тому, у найвищому місті Європи, на найвпливовішій вулиці світу, Ukraine House Davos відкрив свої двері. Успіх цієї інвестиційної події став результатом того, що українці діяли злагоджено на благо своєї країни.

Зустріч Національної Інвестиційної Ради, під Вашим головуванням, пане Президенте, підтвердила те, що інтерес іноземних інвесторів до України поступово повертається. На цій зустрічі було анонсовано створення нового фонду Horizon Capital у 200 мільйонів доларів для інвестицій в Україну. Користуючись нагодою, я хочу ще раз привітати Голову Ради Директорів Палати Олену Кошарну та всю її команду з цією подією.

Повернення України на радари стратегічних інвесторів є надзвичайно важливим. Саме тому Американська торговельна палата в Україні вже третій рік поспіль представляє Україну у Виконавчому комітеті AmChams in Europe – організації, яка об’єднує Американські торговельні палати з сорока двох країн Європи.

Одним з основних напрямків нашої місії є B2U – Business to Ukraine – просування України в світі як напряму для інвестицій. Сьогодні я з радістю представляю наше нове щорічне видання «Огляд економіки України» з її перспективами та можливостями. Я дякую всім компаніям, які долучились до його створення. І вже дуже скоро воно потрапить до ваших офісів.

За останні роки, завдяки спільним зусиллям і активному діалогу між урядом, бізнесом та міжнародними партнерами, було здійснено ряд значущих реформ, за кожною з яких стоїть величезна робота багатьох людей. І нам дуже приємно бачити більшість з них тут. Я дякую Вам, пане Президенте, пане Прем’єр-міністре, я дякую вашим командам, я дякую Парламенту та народним депутатам.

Я хочу згадати 1) відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, 2) підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, 3) очищення банківської системи, 4) запуск публічного електронного реєстру відшкодування ПДВ (Я хочу подякувати Оксані Маркаровій та команді МінФіну за увагу до цього питання), 5) створення Єдиної системи електронних публічних закупівель ProZorro та 6) створення Ради бізнес-омбудсмена, 7) успішний запуск 3G і 4G, 8) Закон “Про валюту”.

Важливо також згадати реформу у сфері охорони здоров’я. Ми занепокоєні сьогоднішнім рішенням суду щодо в.о. Міністра охорони здоров’я України Доктора Уляни Супрун. Ми не маємо стояти осторонь. Зараз надважливо разом – і уряду, і бізнесу – підтримати людину, яка змогла реалізувати одну з найбільш прогресивних реформ та зменшити рівень корупції в сфері. Тому бізнес закликає призначити Уляну Супрун Міністром охорони здоров’я України та підтримати її кандидатуру у Парламенті.

Далеко не все ще ідеально. Проблеми є і ми працюємо над їх вирішенням. Водночас ми чітко розуміємо, що має бути зроблено в майбутньому. ТОП-3 стратегічні пріоритети для бізнесу це – макроекономічна стабільність, співпраця з МВФ та верховенство права.

Україна стоїть на порозі виборів, які є важливою подією для кожної демократичної країни. Ніхто не знає, хто переможе – це і є справжня демократія. Однак, ми переконані, що “Leadership is not about the next election, it’s about the next generation” (Лідерство стосується не наступних виборів, а наступних поколінь).

Олена, я та інші в цьому залі не маємо права голосу на виборах, але разом з командою ми уважно спостерігаємо за тим, як результати виборів вплинуть на бізнес та інвестиційний клімат України.

Наша місія у 2019 році лишається незмінною – допомагати бізнесу працювати та інвестувати в Україну, а Уряду України – впроваджувати реформи.

Міжнародна підтримка у цьому контексті є дуже важливою. Цитуючи Президента Сполучених Штатів Дональда Трампа: “Відносини між Сполученими Штатами і Україною ще ніколи не були більш важливими. Ми виступаємо партнерами в прагненнях України зміцнити демократичне врядування, викорінити корупцію та залучити іноземні інвестиції”. Я ще раз дякую Послу та всій команді посольства США за постійну підтримку.

Бізнес очікує, що після цьогорічних подвійних виборів, президент, парламент та уряд матимуть п'ять безперервних років, аби забезпечити подальше реформування та економічне зростання.

Ми налаштовані оптимістично. Дорогі колеги, партнери, друзі, ми будемо далі працювати крок за кроком роблячи Україну більш привабливою для ведення бізнесу. Американська торговельна палата в Україні з 1992 року стоїть на захисті бізнесу і буде продовжувати доносити Ваш голос на найвищому рівні.       

We are always here 4U.