Міністр Пивоварський обговорив з бізнесом залізничний законопроект

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський провів робочу зустріч з компаніями-членами Американської торговельної палати в Україні. Під час зустрічі учасники обговорили нову версію Законопроекту "Про залізничний транспорт України", а також питання, що стосуються стратегічного розвитку інфраструктури в країні.

Ключовим питанням, яке викликає занепокоєння бізнес-спільноти, є тарифоутворення. Відтак, Андрій Пивоварський наголосив, що новий законопроект міняє ідеологію тарифів – фіксовані відрахування будуть витрачатися лише на відновлення та розвиток інфраструктури, а ціни на послуги перевізники встановлюватимуть самі.

Також учасники зустрічі обговорили ситуацію, що склалася з чинними тарифами. Зокрема, Андрій Пивоварський зазначив, що Міністерство інфраструктури вкрай зацікавлене в скасуванні дискримінаційної складової тарифу, оскільки це покращить “cash flow” залізниці. Представники Американської торговельної палати також виступають за недискримінаційні тарифи, як такі, що покращують конкуренцію на ринку.

Бізнесмени висловили сподівання, що ці зміни будуть запроваджені якомога швидше, адже, за словами Міністра, в іншому випадку Міністерство буде вимушене пропонувати чергове збільшення тарифів на перевезення.

Говорячи про оновлення вагонного парку, Андрій Пивоварський зазначив: «Ми знаємо, що деякі локомотиви в нас третій раз переживають «ренесанс». Але ми можемо десятиліттями оновлювати парки по 2-3 локомотиви на рік, або - ввести вільний тариф, щоб кардинально змінити ситуацію вже зараз». Таким чином, оновлення парку може відбуватися шляхом інвестицій приватних операторів.