Американська торговельна палата в Україні закликає до належного регулювання та модернізації оподаткування в нафтогазовій галузі України

1 березня 2017 року, Президент Американської торговельної палати в Україні, Андрій Гундер, взяв участь в Українському енергетичному форумі «Збільшення національного видобутку, диверсифікації та надійності енергопостачання шляхом реформ, прозорості й модернізації». Разом з провідними експертами та фахівцями в галузі енергетики, представляючи інтереси ділової спільноти України, Андрій Гундер поділився баченням щодо поточного стану нафтогазового ринку України та подальшими кроками, що сприятимуть оновленню енергетичної галузі і залученню нових інвесторів.

«Енергетична галузь України має величезний потенціал. Але, на жаль, через відсутність інвестицій і гідних умов для ведення бізнесу, міжнародні нафтові та газові компанії залишають Україну. Енергетичний сектор регресує, а не розвивається.» - зазначив Президент Палати Андрій Гундер.

За його словами, багато було зроблено для трансформації українського газового ринку. Зміни в газовій галузі були чималими, в результаті чого сьогодні Україна близька до того, аби мати повнофункціональний ринок газу європейського зразка. Однак, на жаль, дуже мало було досягнуто в інших ключових сферах, необхідних для модернізації видобувної промисловості. Головна мета зараз полягає в тому, щоб у співпраці з урядом і закласти основи для відродження промисловості, залучаючи провідних інвесторів з усього світу.

Належне регулювання є необхідним компонентом для покращення інвестиційного клімату. Поточне регулювання нафтогазової сфери спирається на систему економіки радянських часів. Воно є обтяжливим, бюрократичним і служить основною перешкодою на шляху до прогресу. З огляду на це, першочерговим пріоритетом є розробка нового Кодексу про надра, який би включав найкращі міжнародні приклади систем надрокористування.

Необхідною також є модернізація податкової системи, яка має бути заснована на принципах стабільності, справедливості та міжнародної конкурентоспроможності. Адже діюча система містить нечіткі та нелогічні правила, які часто зазнають змін, і в значній мірі залежать від фіксованих тарифних ставок. Ця система не виступає тією надійною платформою для інвестора, який будує довгострокові плани. Успішні нафтові і газові податкові системи в основному прогресивні, і стосуються сплати податків на прибуток в різних формах. Такі системи рідко зазнають змін, забезпечуючи передбачуване інвестиційне середовище.

Шляхи вирішення всіх вищезазначених проблем, а також бачення бізнесу щодо реформ нафтогазового сектору і пріоритети Комітету Палати з питань енергетики на 2017 рік, будуть представлені в оновленому щорічному виданні Палати про реформи нафтогазового сектору України.

«Україна вже досягла певного прогресу в реформуванні газового ринку. Проведення подальших структурних реформ у сфері енергетики, з рішучим керівництвом та використанням найкращих міжнародних практик є необхідним, аби «перезапустити» українську нафтогазову галузь, визволивши її з поточного стану застою. Це вимагатиме серйозних змін і побудови довгострокових планів.» – підсумував Андрій Гундер.